Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vakkas Altınbaş “Girişimcilikte Başarı Öyküsü” konulu konferansta başarılarla dolu yatırımlarını anlattı! Türkiye Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vakkas Altınbaş 17 Mart 2016 Perşembe günü Lefke Avrupa Üniversitesi, Rauf Raif Denktaş Eğitim Kompleksi Konferans Salonu’ndaydı. Altınbaş Holding ve Lefke Avrupa Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen “Girişimcilikte Başarı” konulu konferansta konuşma yapan Vakkas Altınbaş, 1950’li yıllardan bu yana gerçekleştirilen yatırımları ve sektörel olarak şirketlerin gelişiminin nasıl gerçekleşerek bugün Türkiye’nin lider kurumlarının başında olduklarını anlattı. Vakkas Altınbaş: “Başarımı azimle çalışmaya borçluyum!”

Lefke Avrupa Üniversitesi üst düzey yöneticileri ve öğrencilerinin yanısıra Altınbaş Holding üst düzey yönetimi, müdürleri ve çalışanları da konferansı dinleyenler arasındaydı. Lefke Avrupa Üniversitesi’ne davetleri için teşekkürlerini sunan Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı, gerçekleştirdiği konuşmada başarının sırlarını ve sınırsızlığını anlattı. “Başarı her nerede olursanız olun öncelikle azimle çalışmayı gerektirir.” diyen Vakkas Altınbaş; “Birçok zorluklarla mücadele ederek, birçok farklı sektörde kendi alanlarında ilk 5 markanın arasında bulunan şirketler kurduk. Korkularımızdan arınarak ve azimle çalışarak sadece iyi değil, mükemmel bir sistem kurarak başarıya adım attım, attık. Her geçen yıl daha da büyüyen yatırımlarımız ve yepyeni projelerimizin yanı sıra sosyal sorumluluğa verdiğimiz önem de bizleri sadece başarılı değil duyarlı olduğumuzun apaçık göstergesi oldu.” dedi. Vakkas Altınbaş: “Başarı birçok zor adımın sonunda arkaya dönüp baktığınızda aşabildiklerinizin size ilham vermesidir.”

Vakkas Altınbaş, Rauf Raif Denktaş Eğitim Kompleksi Konferans Salonu’nu dolduran kalabalığa verdiği konferansta başarının zor adımlarını da anlattı. “Bugün 4000’i aşkın çalışan ile ilk günden bu yana birçok zor başarıyı hedefleyerek başardık. Öncelikle sadece şahsım değil ekip olarak çalışmak, hedef koyarak çalışmak ve en önemlisi işinin ehli ekip, tecrübeli takım arkadaşları ile çalışmak başarıyı getirir.” diyen Vakkas Altınbaş; “Her zaman güveneceğiniz ve sırtınızı yaslayabileceğiniz üst yönetici kadronuz olmak zorunda! Şahsım, kardeşlerim ve çok değerli, işinin uzmanı dostlarımdan oluşan Yönetim Kurulu’muz bugün enerjiden finansa, mücevherattan lojistiğe ve eğitim sektörlerine yayılan 21 farklı şirketten oluşan Altınbaş Holding’i başarıdan başarıya taşımaya devam ediyor. Başarının benim için tanımı; geri dönüp baktığınızda ekip arkadaşlarınız ile birlikte amaçladığınız ve hedeflediğiniz her ne olursa olsun adımları atabilmek, engelleri her ne kadar zor da olsa aşabilmektir.” dedi.

Vakkas Altınbaş; “Başarının zorlu yolunda hedeflerinizin yanı sıra vizyonunuz çok önemli!”

Öncelikli olarak Kuzey Kıbrıs’ta yatırımlarını gerçekleştirerek bugün Türkiye ve birçok dünya ülkesinde yatırımları bulunan Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vakkas Altınbaş konferansın devamında başarı ve vizyon arasındaki güçlü bağı anlattı. “Hangi alanda yatırım yapacaksanız öncelikle araştırmalı ve gözlem yapmalısınız. Her sektörün kendi içerisinde barındırdığı birçok zorluk ve bilinmezlikler olabilir. Her ne iş yapıyorsanız yapın mutlak surette hedeflerinizin yanında o hedeflere varmanız için geniş bir misyonunuz ve sosyal, kültürel değerlere bağlı, tavizsiz de bir vizyonunuz olmalı. Başarı sadece işinizde hedeflediğinize ulaşmak değil, vizyonunuzu da ortaya koyarak zorlukları aşmaktır!” diye vurgulayan Vakkas Altınbaş; “Siz siz olun hedefinizi tüm olumsuzluklara ve yolunuza çıkabilecek her türlü zorluklara rağmen doğru hedefleyin. Doğru zamanda doğru hedef sizi zaten başarının o zorlu yoluna hazırlayacaktır.” diye belirtti. Vakkas Altınbaş; “Sadece iş hayatında hedefinize varmak başarılı oldunuz anlamına asla gelmez!”

Bugün kuyumculuk ve mücevherat sektöründe Altınbaş, Assos, Pera, Onsa Rafineri, Onsa İstanbul ve alStone, finans sektöründe; Creditwest Bank Kıbrıs, Creditwest Bank Ukrayna, Creditwest Factoring, enerji sektöründe; Alpet, Alpet Kıbrıs, Atak Madeni Yağları ve Akdeniz Akaryakıt (Altınbaş Petrol, Opet Petrolcülük ve Alpet Akaryakıt Dağıtımı’ın eşit ortaklığı), lojistikte; Transal Denizcilik ve Galata Denizcilik, eğitim sektöründe Kemerburgaz Üniversitesi ile faaliyet gösteren Altınbaş Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Vakkas Altınbaş “Girişimcilikte Başarı Öyküsü”’nü anlatırken sadece iş hayatında hedefe varmanın başarılı olmak anlamına gelmediğini şu sözleri ile belirtti; “Sadece iş hayatında hedeflediğiniz doğru noktaya varmak başarılı oldunuz anlamına gelmez. Özel hayatınızda da eşinize her daim saygıda kusur etmeden ve eşinizin de fikirlerine saygı duyarak hareket etmek başarı yolunun vazgeçilmez bir parçasıdır. Eşiniz sizin diğer yarınızdır ve hayatınızı sizinle birlik ve beraberlik içerisinde sürdüren, sadece iyi günde değil, kötü günde de yanınızda olan kişinin ta’kendisidir. Başarının asıl ve en önemli sırrı aslında O’dur.” dedi. Vakkas Altınbaş; “Girişimci ruh ve bu ruh ile sonuçlanan başarılar kişinin kendi kendine verdiği mükafatlar zinciridir!”

Konferanstaki konuşmasının devamında Vakkas Altınbaş; “Kuzey Kıbrıs’ta başlayan ve Türkiye’de devam eden birçok yatırım dizisinin başlangıcı sadece bir düşünceden ibaretti. Farklı fikirler ve girişimci ruh ile başlayan her yatırım başarı ile sonuçlanarak bizleri bu günlere kadar getirdi.” dedi ve sözlerine ekledi; “girişimci ruh ve bu ruh ile başlayan, gelişen ve sonucu başarı ile dolu olan işler kişinin kendi kendine verdiği mükafatlar zinciridir”. Vakkas Altınbaş; “Başarı, farklılık ile farkındalık yaratmaktır!” Kuzey Kıbrıs’ın ilk ve en büyük özel sektör yatırımcısı olan Altınbaş Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Vakkas Altınbaş, 2014 yılında Kuzey Kıbrıs’ın kurtuluşunun 40. yılında işadamlarına yatırım çağrısı yapmıştı. Mersin Anamur’dan Kıbrıs Girne’ye beraberlik ve barışın gücüne de dikkat çekmek için, 18 Temmuz’dan 20 Temmuz’a kadar kulaç atmış ve “Yatırım için uzaklara gitmeye gerek yok!” demişti. 2 yıl önce Türkiye Anamur’dan Girne’ye yüzerek gelmeyi başaran ilk iş adamı olan Vakkas Altınbaş; yüzmeyi neden istediğini ve asıl amacını da bu konferansta anlattı.“Kuzey Kıbrıs’ın Türkiye’ye yüzme mesafesi kadar yakın olduğu gerçeğinden yola çıkarak, işadamlarımızın dikkatini yatırım için çok uzaklara gitmeye gerek olmadığına, Kuzey Kıbrıs’ın birçok sektör için cazip olduğuna dikkat çekmek istedim. Bu nedenle Kıbrıs’a doğru attığım her kulaç, ekonominin önde gelen aktörleri için de bir yatırım çağrısı niteliği taşıdı. Başarı, farklı bir noktayı görerek hedef kitlede farkındalığı yatarmaktır!” dedi.

Yaklaşık iki buçuk saat süren konferansın sonunda video gösterimleri gerçekleşti.